Novinky, Strana 3

Jak prát bambusové ručníky?
 

Bambusová vlákna se od ostatních textilií odlišují až 3x vyšší savostí. Savost bambusových ručníků však můžete porušit nesprávných zacházením a péčí. Ověřte si, že ručníky z bambusu perete správně.

Jak prát bambusové ručníky?

V péči o bambusové ručníky je nutné dodržovat hned několik pravidel pro zachování maximální hygieny. Při špatném postupu praní dochází k pomnožení nežádoucích mikroorganismů a bakterií, které mohou negativně ovlivnit naše zdraví. Především u citlivých osob, dětí a seniorů.

Před prvním použitím bambusové ručníky vyperte při maximální teplotě 40 °C. Prvním vypráním podpoříte jejich přirozené vlastnosti jako je savost a měkkost. Perte je samostatně, může docházet k uvolnění vláken, která by se přilepila na ostatní prádlo.

Bambusové ručníky roztřiďte podle barev a ideálně i materiálů. Perte je nejlépe samostatně společně s gelovým pracím prostředkem. Zabraňte kontaktu se špinavým spodním prádlem, na němž se nachází velké množství mikroorganismů. Nepřeplňujte buben pračky a využijte šetrný prací program při teplotě 40 - 60 °C. Nikdy nepoužívejte aviváž nebo bělidla. Chemické přípravky i aviváž slepí jednotlivá vlákna a ručník ztratí schopnost sání.

TIP: Aviváž můžete nahradit speciálními dezinfekčními přípravky nebo 10% bílým octem, který prádlo vybělí.

Základní pravidla pro praní bambusových ručníků:

  • Ručníky roztřiďte podle barev.
  • Perte je samostatně bez jiného prádla.
  • Nepřeplňujte buben pračky.
  • Nastavte teplotu 40 - 60 °C.
  • Používejte gelové prací prostředky.
  • Nepoužívejte aviváž.

Vždy dodržujte teplotu praní doporučenou výrobcem na štítku výrobku.

Praní

Jemné praní

Nejjemnější praní

Jen ruční praní

Neprat

Prát do 30 °C

Prát do 40 °C

Prát do 50 °C

Prát do 60 °C

Prát do 95 °C

Kam dále?

Bambusové ručníkyBambusové ručníky Bambusové osuškyBambusové osušky ŽupanŽupan
Jak sušit péřové polštáře?
 

Aby nedošlo k znehodnocení izolačních vlastností peří a tvorbě neforemných shluků, důležité je samotné sušení. Víte, jak správně vysušit péřové polštáře, aby byly stále nadýchané? Možná děláte jednu zásadní chybu v jejich sušení.

Jak sušit péřové polštáře?

Péřové polštáře vyžadují pravidelnou péči, aby si zachovaly dlouho svoje jedinečné vlastnosti. Důležité je šetrné praní, ale také sušení. Pokud polštáře s peřím správně nevysušíte může dojít k tvorbě plísní. V tomto případě je polštář na vyhození.

Polštáře vyplněné peřím perte 2x - 3x do roka ve speciálním pracím prostředku na peří. Zvolte šetrný prací program na vlnu či jemné prádlo při maximální teplotě 40 °C s nízkými otáčkami. Nikdy nepoužívejte aviváž.

Velkou pozornost věnujte i sušení. Péřové polštáře můžete sušit v sušičce i venku na sušáku. Každá metoda sušení má však svá pravidla.

Sušení péřových polštářů v sušičce

Pokud se rozhodnete pro sušení v sušičce, pořiďte si 2 čisté tenisáky nebo speciální míčky do sušičky. Bez nich se neobejdete. Jen díky nim předejdete tvorbě neforemných chuchvalců a peří bude nadýchané. Sušičku nastavte na nejšetrnější program sušení, ideálně pro vlnu. Tento program je delší, ale velice šetrný a suší za nižších teplot. Vysoké teploty by mohly peří přesušit a polámat.

Základní pravidla pro sušení péřových polštářů v sušičce:

  • Péřové polštáře sušte samostatně.
  • Vyberte šetrný program sušení, nejlépe na vlnu.
  • Sušte společně se 2 tenisáky nebo míčky do sušičky.
  • Ihned po vysušení polštář vytáhněte a ručně načechrejte.
  • Nechte vychladnout.

Sušení péřových polštářů na sušáku

Péřové polštáře můžete sušit také na sušáku. Ideálně položené na rozkládacím sušáku na prádlo, aby nebylo peří sesunuté pouze do jedné části, ale rovnoměrně rozložené po celé ploše. Peří nesmíte sušit na přímém slunci, došlo by k přesušení a polámání. Sušte tedy péřové polštáře buď uvnitř na dobře větratelném místě, nebo venku ve stínu či polostínu.

Během sušení doporučujeme polštář ručně načechrat, ideálně každou hodinu. Tím docílíte toho, že se peří rovnoměrně rozmístí, řádně proschne a bude nadýchané.

Základní pravidla pro sušení péřových polštářů na sušáku:

  • Péřové polštáře sušte nejlépe položené na rozkládacím sušáku.
  • Sušte venku ve stínu či polostínu, nebo uvnitř na dobře větratelném místě.
  • Každou hodinu polštáře ručně načechrejte a otočte.
  • Peří musí proschnout, aby nedošlo k plesnivění.

Kam dále?

Polštáře Přikrývka a polštář Přikrývky
Jak složit prostěradla?
 

Složit prostěradla do úhledného tvaru nemusí být vždy snadné, především u těch napínacích. Objevte hravé postupy na složení prostěradel všech druhů. Správně složené prostěradlo vydrží navíc dlouho svěží a jemné.

Jak složit prostěradla?

Správně poskládat prostěradlo nemusí být pro každého hračka. I ta nejlepší hospodyně občas bojuje se složením prostěradel, především těch napínacích.

Složení klasických prostěradel typu plachta

Klasická prostěradla se skládají o něco snadněji, než ta napínací. Podle typu materiálu doporučujeme klasické plachty vyžehlit, budou se lépe skládat a krásně vonět.

Prostěradla tzv. plachty lze složit postupným překládáním do obdélníku. Ty můžete následně stohovat na sebe ve skříni nebo ukládat za sebe do hluboké zásuvky. Alternativou je složení do válečku, stejně jako ručníky. Vzniklé ruličky můžete skládat pohodlně na sebe do polic i zásuvek.

Složení napínacích prostěradel

Nejvetší záludností ve skládání napínacích prostěradel je bezesporu jejich největší výhoda, lem s gumou. I když se sebevíc snažíme, často nám po složení napínacího prostěradla vznikne neforemná koule, kterou jen s těží uskladníte ve skříni.

Složení napínacích prostěradel v několika krocích:

1. Prostěradlo si pečlivě rozložte na pevné podložce.

2. Oba rohy blíže k vám zasuňte pod rohy naproti vám.

3. Prostěradlo uhlaďte do tvaru, co nejvíce podobnému obdélníku.

4. Prostěradlo přehněte napůl směrem od sebe. Uhlaďte.

5. Následně přehněte oba konce k sobě a ještě jednou přehněte do tvaru balíčku.

6. Další možností je obdélník začít od jedné strany rolovat do tvaru válečku.

Kam dále?

ProstěradlaProstěradla PovlečeníPovlečení PolštářePolštáře
Jak prát jersey prostěradla?
 

Jak prát jersey prostěradla? Měkká a pružná pletenina. Jersey prostěradla vás hýčkají jemností a hebkostí. Věnujete jim však dostatek pozornosti během praní? Bavlněný jersey není náročný na údržbu, stačí dodržovat několik základních pravidel při praní.

Jak prát jersey prostěradla?

Základní pravidla pro praní jersey prostěradel

Jersey prostěradla se vyrábějí na speciálních pletacích strojích. Jedná se o 100% bavlněné vlákno, někdy s příměsí syntetických. Při tkaní se na rubu vytváří drobná očka, zatímco lícová strana je na dotek hladká. Vysoce prodyšná prostěradla jsou vhodná pro celoroční využití. Jejich snadnou údržbu ocení každý.

TIP: Jersey prostěradlo doporučujeme vyměňovat 1x za 14 dní.

Před prvním použitím jersey prostěradlo vyperte v pračce při teplotě 30 - 40 °C za použití gelového pracího prostředku. Prvním vypráním zbavíte prostěradlo prachu, drobných nečistot a zbytků barev z výroby.

Jersey bavlněná prostěradla perte samostatně, případně společně s ložním prádlem. Prostěradla roztřiďte podle barev, neperte barevné společně s bílým. Použijte prací gel, který se snadněji rozpouští. Ideální jsou gely na barevné či bílé prádlo. Zvolte prací program bavlna nebo jiný šetrný prací program. Nastavte teplotu na 40 °C a střední otáčky odstředění. Nepoužívejte aviváž. Tu můžete nahradit dezinfekčním přípravkem. Jersey prostěradla se nežehlí.

Základní pravidla pro praní jersey prostěradel:

1. Prostěradla roztřiďte podle barev.

2. Perte je samostatně nebo s ložním prádlem.

3. Nastavte maximální teplotu 40 °C a střední otáčky.

4. Používejte gelové prací prostředky na bílé či barevné prádlo.

5. Nepoužívejte aviváž a bělidla.

6. Vždy dodržujte doporučení od výrobce na štítku výrobku.

TIP: Aviváž nahraďte speciálními dezinfekčními prostředky na praní s vůní. Dezinfekce prostěradlo provoní a zachová původní vlastnosti.

Vždy dodržujte teplotu praní doporučenou výrobcem na štítku výrobku.

Praní

Jemné praní

Nejjemnější praní

Jen ruční praní

Neprat

Prát do 30 °C

Prát do 40 °C

Prát do 50 °C

Prát do 60 °C

Prát do 95 °C

Výhody jersey prostěradla

Jersey prostěradla jsou vyrobena ze 100% bavlny nebo s příměsí syntetických vláken, díky tomu se hodí k celoročnímu využívání v domácnostech i ubytovacích zařízeních. Hlavní výhody jersey prostěradel:

  • snadná údržba,
  • praní při nízké teplotě,
  • elasticita,
  • nemačkavost,
  • dlouhá životnost,
  • stálobarevnost,
  • měkkost,
  • prodyšnost,
  • neprůsvitnost,
  • nemusí se žehlit.

Kam dále?

ProstěradlaProstěradla PovlečeníPovlečení PolštářePolštáře
Jak sušit jersey prostěradla?
 

Jak sušit jersey prostěradla? Správně usušené jersey prostěradlo vydrží ve skříni dlouho svěží a voňavé. Víte, jak správně prostěradla z bavlněného jersey sušit? Stačí vám jednoduchý postup pro udržení všech funkčních vlastností. Ověřte si správnost vašeho postupu sušení.

Jak sušit jersey prostěradla?

Na údržbu nenáročná jersey prostěradla lze sušit venku i uvnitř na sušáku, ale také v sušičce. Záleží jen na vás, jaký postup zvolíte. Vždy dbejte na dodržení základních pravidel.

Sušení jersey prostěradel v sušičce

Pružný jersey můžete bez obav sušit v sušičce. Ovšem za nízké teploty, nejlépe na šetrný program sušení jako je pro ložní či jemné prádlo nebo bavlnu. Vysoká teplota poškozuje barvy i samotnou textilii.

Po vyprání vytáhněte prostěradla z pračky, protřepte a ihned vložte do sušičky. Dlouhé prodlevy mezi praním a sušením nejsou vhodné, prádlo může zatuchnout. K sušení jersey prostěradel přidejte 2 míčky do sušičky nebo tenisáky. Díky nim bude prostěradlo nadýchané a jemné. Po ukončení sušícího programu prostěradla vytáhněte a opět protřepte. Jersey prostěradla se nežehlí. Po vychladnutí stačí složit a uložit do skříně.

Základní pravidla pro sušení jersey prostěradel v sušičce:

1. Prostěradla ihned po vyprání protřepte a vložte do sušičky.

2. Použijte šetrný sušící program s nižší teplotou.

3. Buben sušičky nepřeplňujte.

4. Použijte míčky do sušičky.

5. Ihned po usušení prostěradla protřepte.

6. Prostěradla nesmí být vlhká.

7. Jersey prostěradla nežehlete.

Vždy dodržujte doporučení od výrobce na štítku výrobku.

TIP: Na míčky do sušičky můžete dát pár kapek esenciálního oleje, který prádlo provoní. Alternativou jsou vonné ubrousky.

Vždy sledujte symboly na daném produktu. Sušte dle doporučení od výrobce.

Lze sušit v sušičce

Sušení při nízké teplotě

Sušení při běžné teplotě

Sušení při nejvyšší teplotě

Sušení za studena

Nesušit v sušičce

Sušení jersey prostěradel na sušáku

Jersey prostěradla usušíte snadno uvnitř i venku na klasickém sušáku. Vyhněte se sušení v koupelně, která patří mezi nejvlhčí místnost v domě. Ideální jsou dobře větratelné sušárny s přísunem čerstvého vzduchu. Venku sušte ve stínu či polostínu. Vysoké teploty poškozují textilie i barvy. Prostěradlo skvěle uschne také v mrazu.

Prostěradlo vždy zavěste přes více prádelních šňůr. Jen tak zabráníte prověšení a vzniku nevzhledných puků. Kolíčky nedávejte přímo do rohů prostěradla, mohlo by dojít k vytahání tkaniny. Po usušení prostěradlo protřepte a složte.

Základní pravidla pro sušení jersey prostěradel na sušáku:

1. Prostěradla ihned po vyprání pověste na šňůru.

2. Před pověšením je protřepte.

3. Zavěste je přes více prádelních šňůr a vypněte je.

4. K upevnění použijte kolíčky.

5. Prostěradla sušte pomalu ve stínu či polostínu, nebo v mrazu.

6. Po usušení protřepte a složte.

Výhody jersey prostěradla:

Jersey prostěradla jsou vyrobena ze 100% bavlny nebo s příměsí syntetických vláken, díky tomu se hodí k celoročnímu využívání v domácnostech i ubytovacích zařízeních. Hlavní výhody jersey prostěradel:

  • snadná údržba,
  • praní při nízké teplotě,
  • elasticita,
  • nemačkavost,
  • dlouhá životnost,
  • stálobarevnost,
  • měkkost,
  • prodyšnost,
  • neprůsvitnost,
  • nemusí se žehlit.

Kam dále?

ProstěradlaProstěradla PovlečeníPovlečení PolštářePolštáře
Jak složit jersey prostěradla?
 

Jak složit jersey prostěradla? Složit jersey prostěradlo s gumou není vždy snadné. Složte napínací prostěradlo do úhledného tvaru, který ušetří prostor ve skříni. Zapomeňte na nevzhledné a pomačkané koule. Objevte snadný postup, který se naučíte během chvilky.

Jak vybrat jersey prostěradla?

Ať už máte doma jersey napínací prostěradlo nebo klasické plachtové, správně složené vydrží ve skříni dlouho svěží a voňavé. Vyzkoušejte nový a hravý postup pro složení prostěradla.

Složení klasických jersey prostěradel typu plachta

Ihned po vysušení prostěradlo uhlaďte a složte. Jersey prostěradla se nežehlí, takže vám odpadá práce se žehlením. Klasická prostěradla bez gumy složíte opravdu rychle.

Prostěradla tzv. plachty lze složit postupným překládáním do obdélníku. Ty můžete následně stohovat na sebe ve skříni nebo ukládat za sebe do hluboké zásuvky. Alternativou je složení do válečku, stejně jako ručníky. Vzniklé ruličky můžete skládat pohodlně na sebe do polic či zásuvek.

Jak vybrat jersey prostěradla?

Složení napínacích jersey prostěradel

Zapomeňte na neforemné a nevzhledné koule, které často vznikají při skládání napínacích prostěradel. Vyzkoušejte snadný postup na složení napínacího jersey prostěradla, který ušetří prostor ve skříni.

Složení napínacích prostěradel v několika krocích:

1. Prostěradlo si pečlivě rozložte na pevné podložce.

2. Oba rohy blíže k vám zasuňte pod rohy naproti vám.

3. Prostěradlo uhlaďte do tvaru, co nejvíce podobnému obdélníku.

4. Prostěradlo přehněte napůl směrem od sebe. Uhlaďte.

5. Následně přehněte oba konce k sobě a ještě jednou přehněte do tvaru balíčku.

6. Další možností je obdélník začít od jedné strany rolovat do tvaru válečku.

Výhody jersey prostěradla:

Jersey prostěradla jsou vyrobena ze 100% bavlny nebo s příměsí syntetických vláken, díky tomu se hodí k celoročnímu využívání v domácnostech i ubytovacích zařízeních. Hlavní výhody jersey prostěradel:

  • snadná údržba,
  • praní při nízké teplotě,
  • elasticita,
  • nemačkavost,
  • dlouhá životnost,
  • stálobarevnost,
  • měkkost,
  • prodyšnost,
  • neprůsvitnost,
  • nemusí se žehlit.

Kam dále?

ProstěradlaProstěradla PovlečeníPovlečení PolštářePolštáře
Jak vybrat jersey prostěradla?
 

Jak vybrat jersey prostěradla? Na kvalitě spánku se odráží několik proměnných, včetně vhodného prostěradla. Dejte si při výběru nového jersey prostěradla záležet. Víte, pro jaké roční období je jersey prostěradlo vhodné? Ubezpečte se, že vybíráte správně.

Jak vybrat jersey prostěradla?

Před nákupem nového prostěradla myslete na několik parametrů, které je důležité zohlednit. Ať už jde o technická kritéria jako je velikost, materiál, ale také záleží na ročním období nebo následné údržbě.

Elastická jersey prostěradla využijete především během teplého období, díky vysoké savosti a prodyšnosti. Hodí se však pro celoroční využívání doma i v ubytovacích zařízeních. Jersey prostěradla jsou vyrobena ze 100% bavlny, která se nemačká, na dotek je velice měkká a příjemná. Navíc se nemusí žehlit. Hodí se i pro děti. Pro někoho obtížné a neforemné skládání se může jevit jako nevýhoda.

Výhody a nevýhody jersey prostěradel:

Výhody Nevýhody

savost

v zimě nezahřeje

prodyšnost

neforemné skládání

měkkost

přírodní vlákno

nemusí se žehlit

vhodné na léto

vhodné pro děti

Gramáž jersey prostěradel

Gramáž poskytuje cennou informaci o textilii. Jedná se o hmotnost látky na 1 m². Čím vyšší gramáž, tím je tkanina kvalitnější s delší životností. U jersey prostěradel je optimální gramáž od 145 g/m² tzn., že bylo použito 145 g na 1 m² látky.

Velikost jersey prostěradel

Před nákupem jersey prostěradla potřebujete znát alespoň výšku, délku a šířku matrace neboli spací plochu. Při výšce matrace do 20 cm zvolte velikost prostěradla stejnou jako je spací plocha. Pokud je matrace vyšší, pak můžete sáhnout po větší velikosti nebo speciálním rozměru na míru.

VELIKOST MATRACE VELIKOST PROSTĚRADLA NA MATRACI DO 20 CM

80 x 200 cm

80 x 200 cm

90 x 200 cm

90 x 200 cm

140 x 200 cm

140 x 200 cm

160 x 200 cm

160 x 200 cm

180 x 200 cm

180 x 200 cm

200 x 200 cm

200 x 200 cm

200 x 220 cm

200 x 220 cm

Kam dále?

ProstěradlaProstěradla PovlečeníPovlečení PolštářePolštáře
Jak udržet osušky hebké?

 

Aby osušení po koupeli bylo příjemné, stačí dodržovat několik jednoduchých zásad v péči o osušky. Aplikujte snadné tipy už během praní a sušení. Uvidíte, že osušky vydrží dlouho hebké, měkké a nadýchané.

Jak udržet osušky hebké?

Délka vláken podmiňuje hebkost osušek. Čím jsou vlákna delší, tím jsou osušky hebčí. Vysoce kvalitní a nadýchané osušky se pohybují v hustotě vláken od 400 g/m². Tento parametr sledujte už před samotným nákupem, ujasněte si, co od daného produktu očekáváte. Osušky s nižší hustotou a kratšími vlákny jsou ideální do saun, zatímco ty s delšími vlákny využijete po koupeli.

Pro dlouhodobé zachování hebkosti se vyvarujte nejčastějším chybám už během praní a sušení. Vyvarujte se praní s velkým množstvím pracího prostředku, použití aviváže a vysoké teplotě. Všechny zmíněné parametry negativně ovlivňují kvalitu vláken osušky. Dojde ke slepení jednotlivých smyček a osuška se stává na dotek drsnou a tvrdou.

Základní pravidla, jak udržet osušky hebké:

  • Osušky perte samostatně roztříděné dle barev.
  • Nepřeplňujte buben pračky.
  • Zvolte optimální množství pracího prostředku.
  • Vyvarujte se aviváži.
  • Aviváž nahraďte bílým octem nebo sodou na praní.
  • Ihned po vyprání osušky protřepte a usušte v sušičce nebo v závěsu.
  • V sušičce používejte speciální míčky na sušení.
  • Nikdy osušky nesušte na radiátoru.
  • Po usušení je složte a uskladněte na vzdušném místě.
  • Osušky nežehlete.

Pokud jste se ještě s bílým octem nebo sodou na praní nesetkali, určitě se porozhlédněte v drogerii. Jedná se o praktické pomocníky do každé domácnosti. Bílý ocet i prací soda změkčí vodu a odstraní přebytek pracího prostředku z vláken. Ocet navíc neutralizuje pachy. Oba pomocníky lze používat pravidelně během praní osušek, nejlépe je střídejte.

Kam dále?

Osušky Bambusové osušky Ručníky
Jak na tvrdé osušky?

 

 

Objevte tajemství měkkých osušek. Možná nedodržujete základní pravidla v péči, kvůli čemuž jsou osušky tvrdé a nepříjemně škrábají. I malá úprava zaběhnutého postupu dokáže divy. Zpříjemněte si péči o tělo a udržujte osušky měkké a nadýchané.

Jak na tvrdé osušky?

Na tvrdnutí osušek se podílí mnoho faktorů. Určité textilie mají větší sklony k tvrdnutí, především froté osušky. Avšak i tvrdnutí tohoto typu osušek se dá předcházet. Začněte už u samotného nákupu. Pokud chcete měkké a nadýchané osušky, zvolte ty s delšími smyčkami o gramáži kolem 300 g/m².

Měkkost podpořte prvním vypráním. Před použitím osušky vyperte při teplotě 40 - 60 °C za použití gelového pracího prostředku, který se snadněji rozpouští. Aviváž nahraďte 10% bílým octem. Osušku protřepte, nechte uschnout a postup zopakujte.

TIP: Před prvním použitím doporučujeme osušku 2x vyprat.

2 nejčastější důvody tvrdých osušek

1. Tvrdá voda

Většinu domácností trápí tvrdá voda. Tvrdost kohoutkové pitné vody zjistíte snadno. V domácnosti na bateriích vznikají bílé skvrny od vápníku nebo v rychlovarné konvici velké množství vodního kamene. Tvrdá voda snižuje životnost domácích spotřebičů a prádlu bere měkkost.

V tomto případě během praní osušek pravidelně používejte 10% bílý ocet. Přidávejte ho jako náhražku aviváže. Zápachu se obávat nemusíte, po uschnutí vymizí. Ocet změkčí prádlo i vyčistí pračku, navíc zbaví osušky zápachu. Alternativou octa je soda na praní, tu stačí nasypat do bubnu pračky nebo zásobníku na prací prášek. Používejte s každým praním.

Základní pravidla, jak prát v tvrdé vodě:

  • Nepřeplňujte buben pračky.
  • Používejte optimální množství pracího prostředku.
  • Vyhněte se aviváži.
  • Pravidelně používejte bílý ocet nebo prací sodu na změkčení vody.
  • Měsíčně vyčistěte pračku od vodního kamene sodou na praní nebo speciálním přípravkem.

TIP: 1x měsíčně vyčistěte pračku pomocí sody na praní. Celé balení cca 200 g nasypte do bubnu pračky a pusťte ji na 90 °C.

2. Velké množství pracího prostředku

Příliš velké množství pracího prostředku nebo aviváže má za následek tvrdnutí vláken. Přebytečný preparát ulpívá na vláknech, která zploští, slepí a na dotek jsou tvrdá. Obecně se doporučuje na 5 kg prádla dávkovat asi 100 g sypkého pracího prostředku nebo 80 ml gelového. U osušek doporučujeme gelové prostředky bez použití aviváže. Tu můžete nahradit bílým octem nebo dezinfekčním pracím prostředkem.

Dávkování pracích prostředků na 5 kg prádla

Optimální dávkování pracích prostředků na 5 kg suchých osušek. Množství lze navýšit dle míry zašpinění až o 30 %. Respektujte množství doporučené konkrétním výrobcem pracího prostředku.

TYP PRACÍHO PROSTŘEDKU MNOŽSTVÍ PROSTŘEDKU NA 5KG PRÁDLA

Gelový prací prostředek

80 ml

Sypký prací prostředek

100 g

Gelové kapsle

1 - 2 ks

Aviváž

nedoporučujeme na praní osušek

Bílý ocet

30 ml

Soda na praní

30 g

Dezinfekční prací prostředek

45 ml

Kam dále?

Osušky Bambusové osušky Ručníky
Jak ukládat osušky?
 

Správně uložené osušky vydrží dlouho nadýchané a voňavé. Ať už se rozhodnete uložit osušky do police či zásuvky v šatně nebo koupelně, myslete na základní pravidla. Možná děláte malou chybu, kvůli které jsou osušky zatuchlé.

Jak ukládat osušky?

Základním požadavkem pro uložení osušek je dobře větratelné a suché místo. Vhodné jsou klasické skříně se zásuvkami nebo vysokými policemi. Vedle nešlápnete ani s komodou, plastovými či dřevěnými úložnými boxy. Raději se vyhněte místům s vysokou vlhkostí vzduchu jako jsou koupelny. Čisté osušky zde mohou opětovně navlhnout a zatuchnout. Na nesprávné uložení vás upozorní typický zápach.

Osušky ukládejte do skříní pečlivě složené a vyhněte se vrstvení na sebe. Ideální je složení do tvaru ruličky, tzv. válečku či balíčku. V obou případech prostupuje mezi osuškami vzduch a nedochází k zatuchnutí. Osušky vydrží dlouho voňavé a nadýchané.

Tvar válečku neboli ruličky je vhodný především do otevřených polic, regálů, koupelnových nik nebo mrtvého prostoru v koupelně, což je prostor pod umyvadlem.

Tvar balíčku se naopak hodí do zásuvek nebo úložných boxů. Balíčky snadno vyskládáte za sebe. Díky tomu máte dokonalý přehled o každé osušce. Boxy lze umístit i do skříňových zásuvek nebo regálů.

Ukládání osušek
Jak osušky ukládat?

Kam dále?

Osušky Bambusové osušky Ručníky